Atgriezties pie raksta

"Ko jūs gribat no manis, būvvalde?"

Pēdējā Ogres novada domes sēdē deputāti, izskatot ogrēnieša Māra Segliņa iesniegumu, kurā viņš lūdzis izvērtēt būvvaldes rīcību, atzina tās darbību par likumīgu. Būvvalde M.Segliņa astoņdesmito gadu vidū celto dārza mājiņu atzinusi par jaunbūvi un likusi pārtraukt celtniecību.

M.Segliņš savu dārza mājiņu pie Urgas upes uzstādījis astoņdesmito gadu beigās uz betonētu stabiņu pamatiem, kas nav bijis pretrunā ar tā laika likumiem. Tagad viņš vēlas būvi legalizēt, taču līdz ar dzīvesvietas maiņu saskaņotie dokumenti pazuduši. Lai varētu sakārtot īpašuma dokumentus uz māju un vēlāk ierakstīt to Zemesgrāmatā, M.Segliņš devās uz būvvaldi.

„ Ierados būvvaldē pagājušā gada 10.jūlijā ar domu sakārtot savu īpašumu, cerēju uz domes kompetenci. Būvvaldes vadītāja Maija Rinka norādīja, kā aizpildīt veidlapu. Es viņai uzticējos, bet izrādījās, ka tā ir veidlapa jaunbūvei,” deputatiem stāstīja M.Segliņš. Viņš saņēmis plānošanas un arhitektūras uzdevumu, taču nav ieguvis Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojumu tādēļ, ka māja atrodas Urgas upes aizsargjoslā – ēkai jābūt 10 metrus no krasta, taču tā ir apmēram 4,5 metru attālumā no krasta. M.Segliņš uzskata, ka tā ir nevis upe, bet grāvis, un tādu māju kā viņam gar abām pusēm šim grāvim esot daudz. Pie viņa ieradies pat būvinspektors Raitis Gultnieks, sastādījis protokolu par patvaļīgi veiktu būvniecību un Būvniecības likuma pārkāpšanu. Savukārt administratīvā komisija viņam izteikusi mutvārdu aizrādījumu.

„Būvvalde man nevis palīdzēja, bet izraka bedri. Ko jūs gribat no manis, būvvalde?” domes komiteju sēdē jautāja M.Segliņš, būdams pārliecināts, ka pirms 27 gadiem uzceltā ēka noteikti nav jaunbūve. Mazo un vidējo uzņēmēju apvienības vadītājs Jānis Granīts, kurš kādreiz vadīja celtniecības organizāciju, apliecināja, ka dzīvojamā māja celta saskaņā ar projektu, un viss toreiz bijis likumīgi.

Būvinspektors Raitis Gultnieks deputātiem skaidroja, ka licis pārtraukt būvdarbus, jo to paredz Būvniecības likums – būvdarbi jāpārtrauc, ja būve nav akceptēta, ja nav būvatļaujas, pastāv atkāpes no projekta vai tā vispār nav. Viņš sacīja, ka viens no risinājumiem ir M.Segliņam par saviem līdzekļiem izstrādāt detālo plānojumu. Izskanēja ierosinājums kaimiņiem apvienoties un izstrādāt detālo plānojumu, taču M.Segliņš teica, ka nepiekrīt kaimiņiem prasīt, vai viņi piedalīsies detālplāna izstrādē. Deputāte Ilga Vecziediņa ierosināja līdzekļus detālplānojuma izstrādē piešķirt no šā gada budžeta, taču deputātu vairākums tam nepiekrita.

Domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs uzskata, ka katram pašam jārisina zemes jautājumi. Piemēram, viņam esot pagājis ļoti ilgs laiks, līdz varējis legalizēt sievasmātes vasarnīcu un ierakstīt Zemesgrāmatā.

Dome nolēma atstāt spēkā negrozītu Ogres novada domes būvvaldes lēmumu par atteikumu akceptēt M.Segliņa dārza mājas dārzkopības sabiedrībā «Urdziņa» projektu. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://arhivs.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/4267

2007. gada 19. jūlijā, 23:16, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ūkste • 2007. gada 23. jūlijā, 20:59
ak galva ,tava mazā sasistā galvele cepelīn!
Kulaks • 2007. gada 23. jūlijā, 17:02
kurš pīkstēja ?
Cepelīns • 2007. gada 23. jūlijā, 16:53
Varbūt Rīgā Tu esi purvs, bet pie mums Ogrē vienkārši pid.....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet